Koleje losu rodziny Bridgertonów

“Bridgertonowie” to kilkutomowy cykl książek amerykańskiej autorki Julii Quinn specjalizującej się w romansach historycznych. Co ciekawe, autorka książek z zawodu jest lekarką, a jej pasja do pisania sprawiła, że saga zyskała popularność na całym świecie, a na jej podstawie nakręcono serial pod tym samym tytułem. 

Ród Bridgertonów

Bridgertonowie to ród, który składa się z wielu osób. W każdym tomie poza przedstawieniem pary głównych bohaterów pokazywana jest też historia rodu. Książka jest pisana lekkim piórem. Każdy z dziewięciu tomów powieści koncentruje się głównie na wybranej parze bohaterów. I tak w pierwszej części mamy historię Daphne Bridgerton, uroczej i inteligentnej dziewczyny, którą mężczyźni traktują raczej jak przyjaciółkę niż kogoś więcej. Czy to się zmieni, gdy zawrze układ z księciem Simonem Hastingsem, który ma być korzystny dla obu stron? Można się przekonać, czytając pierwszy tom sagi pt.: “Mój książę”. Następnie poznajemy historię miłości Anthony’ego Bridgertona i Kate Sheffield. Czy bohaterowie książki “Ktoś mnie pokochał” będą żyli długo i szczęśliwie? Jest jeszcze “Propozycja dżentelmena”, której nie jest w stanie się oprzeć Sophie Beckett. Dowiadujemy się jakie “Miłosne tajemnice” skrywają Penelopa Featherington i Colin Bridgerton? Czy “Oświadczyny” sir Philipa Crane’a sprawią wrażenie na Eloise Bridgerton? Czy Michael Stirling faktycznie przejdzie metamorfozę i z najbardziej znanego londyńskiego hulaki stanie się “Grzesznikiem nawróconym” dla Francesci Bridgerton? Czy okaże się, że wspólne tłumaczenie starego pamiętnika zbliży do siebie Hiacyntę Bridgerton i Garetha St. Claira i odkryją “Magię pocałunku”? Jak zareaguje rodzina na “Ślubny skandal” Gregory’ego Bridgertona? O tym wszystkim można się przekonać czytająć kolejne tomy powieści.

Serial na podstawie sagi

Saga “Bridgertonowie” zyskała popularność na całym świecie. Dzięki temu, Julia Quinn doczekała się ekranizacji swojego dzieła. W 2020 roku powstał serial, a w głównych rolach wystąpili m.in. Jonathan Bailey (Anthony Bridgerton), Phoebe Dynevor (Daphne Bridgerton), oraz Claudia Jessie (Eloise Bridgerton).