Najpopularniejszy romans historyczny od lat

Cykl pod tytułem Bridgertonowie jest jednym z najpopularniejszych cykli z gatunku literatury popularnej ostatnich lat. Za jego stworzenie odpowiada amerykańska pisarka Julia Quinn, a seria liczy już sobie kilkanaście tomów. Co więcej, według zapowiedzi autorki, ta literacka historia nie skończy się szybko. O czym są Bridgertonowie książka (tanio kupisz tutaj)? I skąd właściwie wzięła się tak duża popularność tego cyklu? 

Historyczne zamieszanie

Bridgertonowie to seria książek z gatunku romansu historycznego. Cykl otwiera tom pierwszy (Mój książę), w którym poznajemy głównych bohaterów oraz dowiadujemy się, dokąd prowadzi cała ta opowieść. Jako czytelnicy przenosimy się do Londynu z początku XIX wieku. Autorka sprawnie kreuje klimat miasta, które powoli wchodzi w etap rewolucji przemysłowej, jednak nam przyjdzie śledzić głównie bohaterów należących do świata wybranych. To bogaci, piękni i na pierwszy rzut oka szczęśliwi ludzie, którzy mają wszystko. Julia Quinn sporo uwagi poświęca precyzyjnemu przedstawieniu tych postaci, które w serii odegrają istotną rolę. Warto zaznaczyć, że w kolejnych tomach natrafimy na zupełnie nowych bohaterów, ale i tych, którzy przewijali się wcześniej na drugim czy trzecim planie. Wprowadzenie nowej lub zapomnianej postaci do serii zawsze jest momentem emocjonującym. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że taka postać z pewnością namiesza w dotychczasowych stosunkach romantycznych głównych bohaterów.

Udawana miłość

Daphne i Simon, czyli główni bohaterowie Bridgertonów nie chcą zakładać rodziny. Przynajmniej nie teraz. Jednak rodziny obojga nalegają, aby już teraz znaleźli sobie odpowiednich partnerów. Simon wpada więc na świetny pomysł: wraz z Daphne będą udawać parę, co pozwoli im odetchnąć od natrętnych adoratorów oraz nacisków ze strony rodziny. Cała idea wydaje się prosta i nieskomplikowana. Żadne z dwojga młodych ludzi nie podejrzewa jednak, że ich sprytny plan doprowadzi do tego, że… się w sobie zakochają.